تبلیغات متنی

بدترین اختراعات بشر

مجموعه : اخبار علمی
بدترین اختراعات بشر

بدترین اختراعات بشر

 

به گزارش آکاپرشین لیست بدترین و بی مصرف ترین ابداعات و اختراعات جهان در کتابی با عنوان تاریخچه بدترین ابداعات جهان منتشر شد که در میان به اختراعاتی چون سگ ضد تانک تا جلیقه چتر نجات اشاره شده که در اثر این اختراعات و ابداعات اتفاقات ناگواری نیز رقم خورده است. لیستی جالب از بدترین ایده ها در کتابی به عنوان بدترین ابداعات جهان منتشر شده است. در این لیست ابداعاتی مانند فضاپیمایی با صندلیهای ترکه ای و رومیزی نسوز آزبستی نام برده شده است.

 

سگ ضد تانک!
از دیگر ابداعات بی استفاده ای که در این لیست عنوان شده استفاده از سگهای ضد تانک طی جنگ جهانی دوم است. در این دوره روسها تلاش داشتند با این ابداع به مقابله تانکهای آلمانی بپردازند. در این ابداع سگهایی که به بدن آنها میزان زیادی مواد منفجره بسته شده بود قبل از آغاز جنگ گرسنه نگه داشته می‌شدند. سپس در هنگام جنگ این جانداران به بهانه یافتن غذا به سمت تانکها رها شده و طی جستجو در زیر تانکها منفجر می‌شدند. با این حال این سگها معمولا به سمت خطوط نیروهای خودی می‌دویدند و تانکهایی که در جناح خودیها قرار داشت را منفجر می‌کردند.

جلیقه چتر نجات 
جلیقه چتر نجات از دیگر ابداعاتی است که در سال 1912 توسط فرانز ریچلت ارائه شد. وی به منظور آزمایش ابداع خود به کمک این جلیقه از برج ایفل پرید اما این آزمایش آخرین آزمایش ریچلت به شمار می‌رود زیرا وی پس از پریدن سقوط کرده و جان خود را از دست داد.

فضاپیما با صندلی ترکه ای
فضاپیمایی با صندلی ترکه ای از دیگر موارد این لیست جالب توجه است. ون هو مخترع چینی این ابزار قصد داشت با استفاده از 47 راکت بزرگ که به صندلی از جنس نی های باریک اتصال داشتند به کره ماه سفر کند. تلاش وی برای آغاز این سفر به انفجاری بزرگ منتهی شد.

 

ابداع فرم بتامکس برای فیلمهای ویدئویی
ابداع فرم بتامکس برای فیلمهای ویدئویی توسط شرکت سونی در دهه 1970 نیز از ابداعات محکوم به شکستی است که در این لیست از آن یاد شده است. این نوآوری پس از یک سال و با ارائه فرم VHS برای فیلمهای ویدیویی برای همیشه فراموش شد.
بر اساس گزارش تلگراف، کتاب “تاریخچه بدترین ابداعات” توسط اریک چالین نگاشته و منتشر شده است.
پربازدید هفته
پربازدید ماه

عکس های خنده دار

عکسهای دیدنی و جالب