تبلیغات متنی

راه هایی برای کوچک کردن شکم

مجموعه : زیبایی اندام
راه هایی برای کوچک کردن شکم

راه هایی برای کوچک کردن شکم

در حال پرو کردن لباس هستید و امشب هم میهمانی دعوت دارید اما هر لباسی که تنتان می‌کنید یا تنگ است یا قسمت شکم‌تان خیلی بدفرم است.

 

آرزو می‌کنید که ای کاش شکمی صاف داشتید، الان وقت آن است که به چیپس‌ها، نوشابه‌های گازدار و نوشیدنی‌های شیرین و غذاهای بیرون فکر کنید که عادت دارید زیاد از آنها استفاده کنید. بزرگی شکم نه تنها ظاهر بدی دارد بلکه می‌تواند سبب ناراحتی‌های جسمانی فراوانی شود. اما خبر خوب اینکه می‌توانید با رعایت چند نکته شکمی صاف و اندامی زیبا داشته باشید

 

1- پرهیز از یبوست:
مصرف مقدار خیلی کم فیبر، مایعات و فعالیت جسمانی خیلی کم می‌تواند به یبوست منجر شود که بعد از آن هم نفخ ایجاد می‌شود. برای پیشگیری از یبوست باید مقدار زیادی فیبر مصرف کنید یعنی 25 گرم در روز برای زنان و 38 گرم برای مردان. این فیبر از طریق غلات کامل، میوه‌ها، سبزی‌ها، خشکبار، مغزها و دانه‌ها به دست می‌آید. همچنین باید مقدار فراوانی آب (6 تا 8 لیوان) در روز مصرف کنید و حداقل به مدت 30 دقیقه 5 روز هفته ورزش کنید.

 

2- به دنبال آلرژی یا عدم تحمل لاکتوز باشید:
غذاهای آلرژی‌زا و عدم تحمل برخی غذاها می‌تواند سبب تجمع گاز و نفخ شکم شود اما این باید از سوی پزشک تایید شود. خیلی از افراد خودشان تشخیص می‌دهند که به این مشکل‌ها مبتلا هستند و بیهوده غذاهای سالم را از رژیم خود حذف می‌کنند در حالی که کار صحیح نیست.

 

اگر شک کردید که به غذایی حساسیت دارید حتما به پزشک مراجعه کنید. با کاهش مقدار غذاهایی که به آن آلرژی دارید و جایگزین کردن آنها با سایر غذاها می‌توانید هم از مزایای غذاها بهره‌مند شوید و هم بدنتان آسیب چندانی نبیند. در موردی که به لبنیات حساسیت دارید می‌توانید از برخی پنیرها و ماست که لاکتوز کمتری دارند استفاده کنید.

 

3- نمک را محدود کنید:
غذاهای فرآیند شده دارای سدیم بالا و فیبر اندک هستند که هر دو خاصیت اینها موجب نفخ شکم و بزرگی شكم‌ شما می‌شود. برچسب روی مواد غذایی را بخوانید و وقتی قرار است غذاهای فرآیند شده، کنسرو شده یا یخ‌زده بخورید نباید بیش از 500 میلی‌گرم سدیم در هر وعده در هر محصول وجود داشته باشد.

 

4- وعده‌های کمتر، اما متعددبه جای خوردن سه وعده غذایی زیاد:
در هر روز، حجم وعده‌های غذایی‌تان را کوچک کنید اما به جای سه بار 6 وعده غذا بخورید، خوردن 6 وعده غذا می‌تواند به کنترل قندخون کمک کرده و گرسنه هم نخواهید ماند.

پربازدید هفته
پربازدید ماه

عکس های خنده دار

عکسهای دیدنی و جالب