تبلیغات متنی

کشته شدن زیباترین ملکه دختر 6 ساله (+عکس)

مجموعه : اخبار حوادث
کشته شدن زیباترین ملکه دختر 6 ساله (+عکس)

کشته شدن زیباترین ملکه دختر 6 ساله (+عکس)

 

پرونده‌ی قتل جان‌بِنِت رمزی، ملکه‌ی زیبایی ۶ ساله، یکی از مرموزترین پرونده‌های حل نشده تا به امروز است. این دختر کوچک و زیبا چند ماه بعد از تولد ۶ سالگی‌اش در زیر زمین خانه‌شان به دست افراد ناشناس به قتل رسید و با وجود تحقیقات بسیارِ پلیس، هنوز قاتل یا قاتلین مشخص نشده‌اند. چگونگی این ماجرای مرموز تاریخ را در آکاپرشین بخوانید.

 

کشته شدن زیباترین ملکه دختر 6 ساله (+عکس)

جان‌بِنِت رمزی، ملکه‌ی زیبایی شش ساله‌ی آمریکایی، به همراه پدر، مادر و برادرش بِرک، در کلورادو زندگی می‌کرد. پدرش جان، مدیر یک شرکت خدمات کامپیوتری و مادرش پاتریشیا خانه‌دار بود. جان‌بِنِت در زمینه‌ی مدلینگ کودکان فعالیت می‌کرد و توانست عناوین Royale Miss آمریکا، بانوی کوچک کلورادو و بانوی زیبای کوچک را به دست بیاورد. او با شش سال سن، جوان‌ترین ملکه‌ی زیبایی آمریکا بود.

 

جان بنت رمزیجان بنت رمزی به عنوان Royale Miss آمریکا

 

کشته شدن زیباترین ملکه دختر 6 ساله (+عکس)

صبح روز ۲۶ دسامبر، مادر جان‌بنت نامه‌ای تهدید آمیز در منزلش پیدا کرد که در آن فرد آدم‌ربا در ازای جان دخترش ۱۱۸،۰۰۰ دلار پول درخواست کرده بود. جالب است که این ۱۱۸،۰۰۰ دلار دقیقا معادل مبلغی بود که جان به عنوان پاداش از شرکت گرفته بود. آدم رباها در یاداشت هشدار داده بودند که مراحل جمع‌آوری پول را پیگیری کرده و به محض دریافت پول جان‌بنت را آزاد خواهند کرد. اما در صورت خبر کردن پلیس یا هر فرد دیگری او را خواهند کشت. پاتریشیا با پلیس تماس گرفت اما پلیس پس از جست‌و‌جوی خانه هیچ نشانی از ورود فردی به خانه پیدا نکرد.

 

درست در شب کریسمس، هشت ساعت پس از اینکه پاتریشیا با پلیس تماس گرفت، بدن بی‌جان دخترک در زیرزمین خانه پیدا شد. بر اساس ادعای پاتریشیا و جان، بِرک، برادر بزرگتر جان‌بنت تمام مدت خواب بوده و تا زمان رسیدن پلیس بیدار نشده است. طبق گفته‌ی پلیس، یادداشت تهدیدآمیز آدم‌رباها با خودکار و کاغذی که متعلق به خانواده رمزی بوده نوشته شده بود.

 

دختر کوچک در حالی پیدا شد که دست و دهانش بسته شده و طنابی به دور گردنش پیچیده شده بود. مرگ او بر اثر خفگی و شکستگی جمجمه گزارش شده بود. به علاوه گفته می‌شود که او تحت تجاوز جنسی نیز قرار گرفته بود. مامورین پلیس به افراد خانواده مشکوک شدند اما در سال ۲۰۰۸ پس از انجام آزمایش DNA بی‌گناهی همه‌ی اعضای خانواده ثابت شد. همین آزمایشات، DNA یک فرد ناشناس که همان قاتل است را نشان می‌داد و این باعث بی‌گناه شناخته شدن اعضای خانواده شد.

 

کشته شدن زیباترین ملکه دختر 6 ساله (+عکس)

 

جان‌بنت رمزی و خانواده اش

سالها بعد کارآگاه خصوصی‌ای که خانواده‌ی رمزی برای این پرونده استخدام کرده بودند، بعد از اینکه بازنشته شده بود ، شروع به بررسی مجدد این پرونده کرد.

 

طبق ادعای او، یک مامور برق به نام مایکل هلگوت در این ماجرا نقش داشته و مدارک شوکه کننده‌ای در محل خودکشی مظنون پیدا کرد. جسد مایکل هلگوت، در روز ولنتاین، یک روز پس از اینکه بازپرس بخش قضایی در یک کنفرانس خبری به قاتل جان‌بنت هشدار داد که سزای کارش را خواهد دید، در خانه‌اش پیدا شد. جان کنادی، یکی از دوستان و همکاران مایکل هلگوت که احساس عذاب وجدان داشت در سال ۲۰۰۴ به یک خبرگزاری گفت که دوست و همکارش به نقش داشتن در قتل جان‌بنت اعتراف کرده است.

 

 

«او به من گفت که از قتل جان‌بنت چیزی می‌داند و خودش هم در آن نقش داشته است. به نظر می‌رسید می‌خواست اعتراف کند.» کنادی بعدها به جرم ورود غیر مجاز به خانه‌ی مایکل دستگیر شد. به گفته‌ی خودش در خانه‌ی مایکل به دنبال مدرک بوده و توانسته فیلم‌ها و نوارهای ضبط شده‌ای پیدا کند. «جایی که این نوارها و فیلم ها پنهان شده بودند عجیب بود. انگار که یک گنج را پنهان کرده بود. ویدیو‌ها به شدت آزاردهنده بودند. آن‌ها اغلب درباره‌ی دختران کوچک بودند و یکی از آن‌ها درباره دختر پنج ساله‌ای به نام آلیس بود که مقابل چشمان خانواده‌اش ربوده شده بود.

 

کشته شدن زیباترین ملکه دختر 6 ساله (+عکس)

کنادی پس از دستگیری مجبور شد وسایلی را که برداشته بود بازگرداند، به علاوه یک جفت چکمه که در کنار بدن بی‌جان مایکل هلگوت پیدا کرده بود نیز به دست کارآگاه رساند. عکس‌هایی که پلیس گرفته بود وجود چکمه و اسلحه را کنار بدن هلگوت نشان می‌داد. چکمه‌ها ساخت شرکت Hitec بودند و لوگوی این شرکت در کف این چکمه حک شده بود. رد این لوگو روی خاک‌هایی که در زیرزمین کنار بدن جان‌بنت بود، دیده شده بود. تصور بر این بود که مرگ مایکل هلگوت خودکشی بوده اما تحقیقات نشان دادند که او به قتل رسیده است. مایکل راست‌دست بوده اما از سمت چپ به او شلیک شده و اسلحه در سمت راست بدنش پیدا شده است. این فرضیه وجود داشت که هلگوت دستیار قاتل بوده و هنگامی که قصد اعتراف کردن به این قتل را داشته به دست قاتل اصلی کشته شده است.

 

قتل ملکه زیبایی ۶ ساله

فرضیه‌های زیادی در مورد این پرونده داده شده که هیچ‌کدام اثبات نشده است. از جمله اینکه جان‌بنت به دست مادرش و به دلیل این‌که رختخوابش را خیس کرده و باعث عصبانیت او شده، کشته شده است. یا این‌که بر اساس فیلم مستندی که از پرونده جان‌بنت ساخته شده، او پس از اینکه قصد داشته از خوراکی‌های برادرش بخورد، اتفاقی به دست برادرش و بر اثر ضربه‌ای که با چراغ قوه به سرش وارد شده کشته شده است و پدر و مادرش قصد پنهان کردن این قضیه را دارند و یا این‌که دستخط روی یادداشت، شبیه دستخط مادر جان‌بنت بوده است. اما هیچ کدام از این فرضیه‌ها در نهایت پذیرفته و اثبات نشد و این پرونده همچنان ادامه دارد و در حال بررسی است.

 

کشته شدن زیباترین ملکه دختر 6 ساله (+عکس)

مادر جان بنت در سال ۲۰۰۶ بر اثر ابتلا به سرطان تخمدان از دنیا رفت و بیست سال بعد از مرگ جان‌بنت، برادرش با شرکت در برنامه دکتر فیل، سکوت خود را شکست و از این ماجرا صحبت کرد. او تنها کسی بود که در تمام این مدت از این حادثه صحبت نکرده بود.

 

«خیلی سخت بود که هرجا می‌رفتیم عکس جان‌بنت را می‌دیدم و خبرنگاران از مرگ او صحبت می‌کردند. به همین دلیل همیشه از رسانه‌ها فاصله می‌گرفتم و فردی منزوی شده بودم. زیرا چنین شرایطی برای یک پسر کوچک بسیار سخت است.» او درباره‌ی اینکه چرا تا زمان رسیدن پلیس در اتاقش مانده بود گفت: «من در اتاقم خواب بودم که مادرم سراسیمه وارد اتاق شد و با عجله و اضطراب می‌پرسید دخترم کجاست. من علاقه‌ای به دعوا و کشمکش نداشتم به همین دلیل بیرون نرفتم و به خوابیدن ادامه دادم. بعد از اینکه بیدار شدم از آمدن پلیس و بعد هم ماجرای قتل باخبر شدم.»

 

او در پاسخ به این فرضیه که پاتریشیا مادرش، جان‌بنت را به دلیل عصبانیت از اینکه رختخوابش را خیس کرده او را به قتل رسانده است، گفت: «من هیچ نشانه‌ای از خشم و عصبانیت در مادرم ندیدم. نمی‌توان گفت او از مرگ جان‌بنت ناراحت نشده است و منطقی به نظر نمی‌رسد. او آزارش به یک مورچه هم نمی‌رسد چه برسد به این که دختر خودش را به قتل برساند.» اما خود بِرک هم یکی از مظنونین است. مردم عقیده دارند او در این برنامه تلویزیونی رفتارهای عجیبی از خود نشان داده و هنگامی که از مرگ خواهرش و پیدا شدن جسد او صحبت می‌کرده لبخند زده یا می‌خندیده.

 

قتل جان بنت رمزی

 

کشته شدن زیباترین ملکه دختر 6 ساله (+عکس)

باوجود همه‌ی این فرضیه‌ها و تحقیقات، قاتل جان بنت هنوز پیدا نشده و این پرونده به یکی از مرموزترین و پیچیده‌ترین پرونده‌های حل نشده بخصوص در میان پرونده‌های هالیوودی تبدیل شده است.

پربازدید هفته
پربازدید ماه

عکس های خنده دار

عکسهای دیدنی و جالب