تبلیغات متنی

دفاع همه جانبه بی بی سی از خانم دروغ پرداز بزرگ!

دفاع همه جانبه بی بی سی از خانم دروغ پرداز بزرگ!

دفاع همه جانبه بی بی سی از خانم دروغ پرداز بزرگ!

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به دفاع از “عاصمه جهانگیر” گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران و محتوای گزارش‌های ضد ایرانی‌اش پرداخت.

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از تازه‌ترین گزارش‌هایی که بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، بار دیگر به طور تمام قد به دفاع از “عاصمه جهانگیر” گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران پرداخته و محتوای گزارش‌های ضد ایرانی‌اش را حقایق موجود در جامعه ایران معرفی می‌کند.

 

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعتراض به واکنش برخی مقامات و جریان‌های داخلی کشورمان به دروغ پردازی‌های “عاصمه جهانگیر”، با اعلام این که «عاصمه جهانگیر گزارش ‘افترا آمیز’ علیه خود در ایران را محکوم کرد»، می‌نویسد:

 

«عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران یک گزارش منتشر شده در خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا، که مدعی می‌شد او قصد بازدید از عربستان سعودی برای بدنام کردن مقام‌های ایرانی را دارد محکوم کرده است.

 

خانم جهانگیر با رد این خبر گفت: “من از این خبر ساختگی و بدخواهانه که آشکارا با هدف تخریب سلامت و استقلال من صورت می‌گیرد تکان خورده‌ام. اما سلامت و استقلال من در جهان به رسمیت شناخته شده.”

 

او که اخیراً در گزارشی از وضعیت حقوق بشر ایران انتقاد کرده بود افزود: “هر کس که اختلافی مستدل با ارزیابی گزارشگر ویژه دارد همیشه می‌تواند تردید خود را بیان کند. اما قرار دادن مسئولان (بررسی حقوق بشر) در معرض افترا به هنگام انجام وظیفه… غیرقابل قبول است.”

 

خانم جهانگیر گفت: “این اتهامات متاسفانه موید ارزیابی من در گزارش اول به شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره وجود فضای ترس در ایران است، چون در آنجا از شیوه‌های مشابه برای خاموش کردن کسانی که دیدگاه‌های مخالف خود را ابراز می‌کنند استفاده می‌شود.”

 

او تاکید کرد که این “کمپین برای بدنام کردن”، نه او را در حالت تدافعی قرار خواهد داد نه به استقلال او در گزارش دادن “مشکلاتی که ایرانی‌ها در زمینه حقوق، حیثیت و آزادی‌ها با آن‌ها روبرو هستند” لطمه خواهد زد.»

 

شایان ذکر است که وبسایت “الوعی نیوز” به نقل از یک مقام امنیتی آل سعود که نخواست نامش فاش شود، افشا کرده است که: “مقامات سعودی در نظر دارند از جهانگیر بخواهند تا درباره برخی موضوعات مربوط به ایران و نیز اعلام حمایت از سازمان منافقین و قاچاقچیان مواد مخدر در مقابل دریافت ۲۰۰ هزار دلار به عنوان پاداش علیه ایران موضعگیری کند.”

 

دعوت “خالد محمد الشریف” کنسول عربستان در نیویورک به طور محرمانه از “عاصمه جهانگیر” گزارشگر ویژه سازمان ملل برای انجام سفر یک سفر “غیر رسمی و غیر علنی” به ریاض نیز در راستای همین همکاری‌های ضد ایرانی صورت گرفته است.

 

همین واقعیت‌ها در خصوص فعالیت‌های “احمد شهید” گزارشگر اسبق سازمان ملل در امور ایران نیز بارها و از طرق مختلف مطرح شد و هیچ وقت نیز جز تکذیب از طرق خود این اشخاص در دفاع از خودشان، ارتباطات پشت پرده رد نشده است.

 

گزارش‌های احمد شهید و اکنون عاصمه جهانگیر هم که کاملاً یکسویه و با بهره گیری از منابعی جهت دار تهیه شده‌اند گویای همین واقعیت است.

 

بگذریم از این که همه رشوه و پرداخت‌های مالی آل سعود به سازمان ملل متحد و مقاماتش باعث شده است که با وجود نقض گسترده حقوق بشر، هیچ گاه گزارشگر ویژه حقوق بشری برایش تعیین نشود و آزادانه به جنایات خود ادامه دهد.

پربازدید هفته
پربازدید ماه

عکس های خنده دار

عکسهای دیدنی و جالب