تبلیغات متنی

زیاد تمیز بودن برای خانم ها دردسر ها خودش را دارد!!!!

مجموعه : اخبار
زیاد تمیز بودن برای خانم ها دردسر ها خودش را دارد!!!!

زیاد تمیز بودن برای خانم ها دردسر ها خودش را دارد!!!!

به گزارش آکاپرشین محققان آمریكایی می‌گویند آموزش بهداشت به دختران خوب است اما تمیزی بیش از حد می‌تواند عامل ابتلا به بیماری‌هایی نظیر آسم، آلرژی و بیماری‌های التهابی مانند كروهن و پلی‌آرتریت روماتویید باشد.
طبق تحقیقی كه توسط پژوهشگران دانشگاه Oragon state انجام و در مجله Social Science of medicine منتشر شده است دختران و پسران با میكروب‌های مختلفی سروكار دارند چون دختران برخلاف پسرها در كوچه بازی نمی‌كنند و با آلودگی‌های كمتری سروكار دارند.آکاپرشین
پیش از این تحقیقی كه توسط پژوهشگران دانشگاه هاروارد انجام شده بود نشان داد پاكیزگی بیش از حد برای سلامت كودكان مضر است و می‌تواند احتمال ابتلا به آسم را در آنها افزایش دهد. طبق آمار جدید مركز آمریكایی Dlsease control میزان ابتلا به آسم در زنان بیش از مردان است و زنان 3 برابر مردان دچار ناراحتی‌های اتوایمیون می‌شوند.
زیاد تمیز بودن برای خانم ها دردسر ها خودش را دارد!!!!
به نظر می‌رسد ارتباط كمتر دختران با آلودگی‌ها در مقایسه با پسرها در این موضوع نقش داشته باشد. تحقیقات دیگری هم در دانشگاه میشیگان انجام شده است که نشان می‌دهد افرادی که به دفعات زیاد با صابون های آنتی باکتریال حاوی ماده “تریکلوزان” در تماس هستند بیشتر دچار حساسیت می‌شوند و در واقع قرار گرفتن در معرض ماده “بیسفنول A” هم ممکن است روی سیستم ایمنی اثر منفی بگذارد.
ماده تریکلوزان ترکیب شیمیایی است که به طور گسترده در صابون های آنتی باکتریال، خمیر دندان ها، کیسه های پلاستیکی و وسایل پزشکی یافت می‌شود.
بیسفنول A هم ماده ای است که در بسیاری از مواد پلاستیکی مانند پوشش محافظ قوطی های کنسرو یافت می‌شود. هر دوی این مواد از جمله مواد سمی‌محیطی به شمار می‌روند و اثرات منفی روی سلامتی انسان گذاشته و باعث تغییر هورمون ها می‌شود.
پربازدید هفته
پربازدید ماه

عکس های خنده دار

عکسهای دیدنی و جالب